Fotele do salonu fryzjerskiego - jakie wybrać?

Fotele do salonu fryzjerskiego - jakie wybrać?

Najważniejszym elementem wyposażenia salonu fryzjerskiego jest fotel. Mebel ten powinien cechować się funkcjonalnością i przyjemnym wyglądem.

Idealny fotel

Fotel w salonie fryzjerskim musi spełniać pewne wymagania. Wygoda użytkowania jest najważniejszą jego cechą. Znaczenie ma zarówno wysokość posadowienia, jak i szerokość siedziska. Wypełnienie i obicie siedziska powinno być wykonane z najwyższej jakości materiałów – dzięki zastosowaniu odpowiednich tworzyw siedzisko będzie w mniejszym stopniu podatne na zniekształcenia, co oznacza również, że żywotność takiego fotela będzie dłuższa. Materiał obicia powinien ładnie wyglądać i być przyjemny w dotyku. Podstawa fotela fryzjerskiego musi być mocna i solidna, aby klient czuł się w nim bezpiecznie i komfortowo. Nowoczesny fotel fryzjerski powinien też być wyposażony w pompę hydrauliczną, czyli łatwy w użyciu, niezawodny podnośnik, ułatwiający pracę stylistów fryzur.

 

Stylowy element wyposażenia

Tak jak każdy inny mebel, fotel fryzjerski również należy dopasować do wnętrza salonu. Najważniejszym kryterium doboru jest przeznaczenie – fotele dedykowane paniom różnią się nieco od foteli, w których mają zasiadać głównie panowie. W salonach, w których fryzjerzy dbają o wszystkie głowy, bez względu na płeć, dobrze jest postawić bardziej uniwersalne modele, wpisujące się w preferencje wszystkich klientów.

Wśród dostępnych na rynku modeli foteli fryzjerskich znajdują się egzemplarze klasyczne (pasujące do każdego salonu fryzjerskiego), minimalistyczne (stanowiące uzupełnienie bogato wyposażonego salonu), nowoczesne (o ciekawych, nietypowych kształtach), a także fotele z obszernymi, zdobionymi siedziskami, przypominające raczej tron niż zwykły mebel!

 

Wedle uznania

Fotele różnią się od siebie wieloma detalami – o tym, które z nich są ważne, a które mniej, decyduje właściciel salonu.

Fotele fryzjerskie, chociaż są projektowane według pewnych stałych założeń i wytycznych, mogą różnić się wysokością oraz kształtem oparcia. Znaczna większość foteli fryzjerskich jest wyposażona w podłokietniki, które mogą być wykonane z metalu lub pokryte miękkim obiciem. Niektóre fotele posiadają dodatkowo podnóżek, który także wpływa na wygodę użytkowania.

 

Duży wybór, wysoka jakość

Właścicieli salonów fryzjerskich, poszukujących optymalnych rozwiązań dla swojego miejsca pracy, zachęcamy do zapoznania się z ofertą sklepu ModnaKaja.pl. W bogatym asortymencie tego sklepu znajduje się szereg wysokiej jakości artykułów fryzjerskich i kosmetycznych, w tym szeroki wachlarz foteli fryzjerskich.

W sklepie ModnaKaja.pl można znaleźć standardowe fotele fryzjerskie, specjalne fotele dostosowane do myjni fryzjerskich, a także fotele przeznaczone do golenia brody, z regulowanym oparciem i zagłówkiem. Wykonane są one z trwałych materiałów i spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Zróżnicowana stylistyka i mnogość dostępnych kolorów to gwarancja dokonania właściwego wyboru i wyposażenia salonu zgodnie z najśmielszymi wizjami.

Poleć artykuł

Komentarze