Ile można zarobić na giełdzie?

Ile można zarobić na giełdzie?

Rośnie grono osób decydujących się na otworzenie swojego rachunku maklerskiego. Wszyscy zadają sobie jednak pytanie o intratność takiej inwestycji. Ile można zarobić na giełdzie?

Czym jest giełda?

Definicja giełdy zawiera w sobie następujące wytłumaczenie: jest to spotkanie handlowe ustalone w określonym miejscu i czasie, którego celem jest sprzedaż oraz kupno określonych towarów po ustalonych w codziennych notowaniach cenach. Wszystkie transakcje przeprowadzane są w zgodzie z obowiązującym regulaminem.

Nadzór nad giełdą posiada Komisja Nadzoru Finansowego, lecz czuwa ona jedynie nad poprawnością i zgodnością z prawem przeprowadzanych transakcji.

Aby przeprowadzać transakcje na rynku giełdowym, trzeba posiadać specjalny rachunek maklerski, dzięki któremu składa się zlecenia giełdowe biurom maklerskim, a ich pracownicy realizują nasze zlecenia kupna/sprzedaży. Maklerzy giełdowi są zatem pośrednikami w przeprowadzanych transakcjach, a za swoje usługi pobierają ustaloną prowizję. Obliczając możliwe zarobki, trzeba zatem wziąć pod uwagę również konieczność przekazywania części swoich zysków maklerom. Im większą transakcję zlecimy im przeprowadzić, z tym wyższą opłatą musimy się liczyć. Dzięki z góry ustalonym stawkom łatwo jednak obliczyć ponoszone w ten sposób koszty.


Giełda – ile można zarobić?

Od dawna prowadzone są badania, mające na celu oszacowanie możliwości, jakie stoją przed grającymi na giełdzie osobami. Okazuje się, że szansa na osiągnięcie niewyobrażalnych zysków jest bardzo niewielka. Szacowana na 1 do duodecyliona, czyli jedynki z siedemdziesięcioma dwoma zerami. Trzeba zatem przyznać, że o zostanie milionerem czy miliarderem niełatwo – już prościej wygrać główną nagrodę na loterii.

Można jednakże zwiększać swoje szanse na sukces poprzez prowadzenie inwestycji długofalowych i – przede wszystkim – nie nastawiać się na osiąganie zawrotnych kwot. Najlepiej zakupić kilka niewielkich pakietów akcji i utrzymywać je przez przynajmniej 2 lata. Wówczas stosunek zysku do ryzyka jest na tyle atrakcyjny, że przewyższa ofertę lokat bankowych. Już w pierwszym roku powinniśmy zwiększyć swoją kwotę o około 10 procent, a przy sprzyjających warunkach nawet o 20 procent.

Poleć artykuł

Komentarze