Jak korzystnie używać karty kredytowej?

Jak korzystnie używać karty kredytowej?

Karta kredytowa może z jednej strony wpakować swojego posiadacza w niemałe kłopoty, z drugiej natomiast pozwala trochę zarobić, jeśli używamy jej z głową. Z głową – to znaczy jak?

Zakupy z kartą kredytową

Na różnego rodzaju blogach i stronach internetowych poświęconych tematyce finansowej często podkreśla się, że największym błędem, jaki może popełnić użytkownik karty kredytowej, jest traktowanie jej jako dodatkowych środków, które można w każdej chwili wykorzystać. W ferworze zakupów nie myślimy zazwyczaj o dniu, w którym przyjdzie nam zapłacić za wszystkie nabyte produkty i usługi. Dlatego też posiadacze kart kredytowych mają większą skłonność do trwonienia pieniędzy niż osoby, które dokonują transakcji gotówką bądź zwykłą kartą bankową.

 

Jak zarobić na karcie kredytowej?

Są 2 sposoby na zarobienie kilkuset złotych rocznie dzięki umiejętnemu korzystaniu z karty kredytowej. Poniżej opisujemy każdy z nich.

1 sposób

Potrzebne nam będzie przynajmniej jedno konto oszczędnościowe, najlepiej takie z oprocentowaniem wynoszącym co najmniej 3%. Po otrzymaniu wypłaty wpłacamy wszystkie środki na to konto i pozostawiamy je tam nietknięte przez cały okres bezodsetkowy, jaki przysługuje naszej karcie kredytowej. Wszystkich transakcji dokonujemy w tym czasie kartą kredytową. Kiedy okres bezodsetkowy będzie już dobiegał końca, wypłacamy z konta oszczędnościowego sumę potrzebną do uregulowania wszystkich zobowiązań zaciągniętych z tytułu używania karty kredytowej. Dzięki temu rozwiązaniu w skali roku zyskamy nawet kilkaset złotych.

2 sposób

Inny sposób wymaga posiadania co najmniej dwóch osobnych kont oszczędnościowych. Na pierwszym gromadzimy środki, które będą nam potrzebne w danym miesiącu. Na drugim natomiast – pieniądze przeznaczone do spłaty zobowiązań zaciągniętych z tytułu używania karty kredytowej.

Po otrzymaniu wypłaty i spłaceniu wszystkich rachunków umieszczamy pozostałe środki na pierwszym koncie, drugie pozostawiając puste. W ciągu całego miesiąca robimy zakupy wyłącznie przy użyciu karty kredytowej. Wszystkie wydatki zapisujemy skrzętnie na kartce, a po każdej transakcji przelewamy z pierwszego konta na drugie zaokrągloną kwotę transakcji. Np. jeśli zapłaciliśmy za zakupy 28,10 zł, przelewamy kwotę w wysokości 29 zł. Dzięki temu po upływie danego okresu rozliczeniowego będziemy mogli w zupełności uregulować wszystkie zobowiązania, a na naszym drugim koncie zostanie jeszcze pewna kwota, zaoszczędzona dzięki wspomnianym powyżej zaokrągleniom. Dzięki wyrobieniu w sobie nawyku takiego przemieszczenia pieniędzy z jednego konta na drugie unikniemy pokusy korzystania z karty kredytowej w sytuacji, gdy nie stać nas np. na kupno jakiegoś produktu, a tym samym ustrzeżemy się niepotrzebnych zadłużeń. W skali roku uzyskamy całkiem pokaźną sumę.

 

Karta kredytowa: jaką wybrać?

Zastanawiasz się nad wyrobieniem karty kredytowej? Nie wiesz, na jaką kartę się zdecydować? Z pomocą przychodzi ranking kart kredytowych, dzięki któremu wybierzesz najbardziej odpowiednią dla siebie ofertę.

Poleć artykuł

Komentarze