Książki dla biznesmenów – wybierz praktyczne poradniki

Książki dla biznesmenów – wybierz praktyczne poradniki

Biznesmeni mają dwa podstawowe cele: stworzyć firmę odnoszącą sukcesy i posunąć naprzód swój rozwój osobisty.

Własny rozwój ma wiele wspólnego z prowadzeniem działalności gospodarczej, gdyż im wyższe są kompetencje przedsiębiorcy, tym większe są szanse na sukces firmy. ​ Które poradniki ułatwią im osiągnięcie obydwu celów?

 

Jak zadbać o swój rozwój osobisty?

By umacniać swoje wpływy, motywować ludzi do działania i skutecznie im przewodzić, potrzebny jest przywódca, który dba o swój rozwój osobisty. Jak twierdzą autorzy książki „Rozwój osobisty lidera”, Ken Blanchard i Mark Miller,  rozwój dla lidera jest tym, czym tlen dla nurka. Gdy lider się nie rozwija, traci wpływ na ludzi i w konsekwencji przestaje nimi kierować.

Jak w praktyce powinien przebiegać rozwój osobisty?  To jest temat kolejnej książki: „Rozwój osobisty. Instrukcja obsługi” Rafała Żaka. Jeśli dotychczas korzystałeś z różnego rodzaju szkoleń z tego zakresu, a nie widzisz zadowalających efektów, to oznacza, że były to szkolenia nieprofesjonalne. Doświadczony trener, jakim jest autor tej książki, demistyfikuje pokutujące w obiegu medialnym przesądy dotyczące rozwoju osobistego, wskazuje słuszne metody rozwojowe i uczy, jak dobierać te, które pasują do potrzeb konkretnego człowieka. Podpowiada, jak sprawnie poruszać się po rynku rozwoju.

Kolejny poradnik, który ma usprawniać rozwój osobisty, to książka Iwony Majewskiej-Opielki i Iwony Opielki pt. „Trener osobisty – 365 dni”. Są tu wskazówki, jak postępować każdego dnia, by prowadzić pełniejsze i szczęśliwsze życie.

 

Jak się uchronić przed pracoholizmem?

Przeszkodą na drodze do szczęśliwego życia jest pracoholizm. Jak nie wpaść w uzależnienie i jak się od niego uwolnić, tłumaczy Diana Malinowska w książce „Pracoholizm – zjawisko wielowymiarowe”. Lektura obowiązkowa dla biznesmenów, którzy całkowicie zatracają się w obowiązkach zawodowych.

Natomiast recepty na szczęście w pracy dają znani psychologowie, m.in. Wojciech Eichelberger i Katarzyna Miller w książce „Po szczęście do pracy. Jak znaleźć bezpieczną przystań, ale też zarabiać i pracować z pasją”.
Każdemu biznesmenowi przyda się też znajomość książki „Mindware. Narzędzia skutecznego myślenia” Richarda Nisbetta. Jest to przewodnik po narzędziach, które pozwalają na lepsze myślenie i podejmowanie mądrzejszych decyzji zawodowych, biznesowych i prywatnych.

Biznesmen spełniony w pracy, ale też w życiu osobistym, jest szczęśliwym człowiekiem.

Jeśli szukasz tych i innych książek adresowanych do ludzi biznesu, sięgnij po wydawnictwa dostępne na http://livro.pl/ksiazki/rozwoj-osobisty-motywacja.html.

Poleć artykuł

Komentarze