Leasing nie tylko na samochód. Co możesz sfinansować w ten sposób, będąc przedsiębiorcą?

Leasing nie tylko na samochód. Co możesz sfinansować w ten sposób, będąc przedsiębiorcą?

Leasing jest dobrym sposobem na finansowanie różnych przedmiotów czy inwestycji związanych z firmą. Umożliwia bowiem wpisanie każdej raty leasingowej w koszta prowadzenia działalności, co znacznie odciąża przedsiębiorcę.

Oprócz tego sama procedura zawierania umowy leasingowej jest o wiele prostsza i pociąga za sobą mniej formalności niż np. zaciągnięcie kredytu w banku. Leasing można wziąć nie tylko na samochód. Co oprócz tego przedsiębiorca może sfinansować w ten sposób?

Zgodnie z definicją leasingu przedmiot umowy leasingowej może obejmować rzecz ruchomą lub nieruchomą, która służy celom zarobkowym użytkownika. W związku z tym przedmiotem umowy leasingowej może być wszystko, co jest niezbędne do prowadzenia działalności gospodarczej. 

 

Leasing może obejmować:

  • lokale,
  • maszyny,
  • samochody ciężarowe oraz osobowe,
  • komputery,
  • sprzęt biurowy,
  • linie produkcyjne
  • i wiele innych.

To, co można sfinansować w formie leasingu, w głównej mierze zależy od wyobraźni przedsiębiorcy oraz ofert, jakie są w stanie zaproponować firmy leasingowe. Możesz je sprawdzić w porównywarce leasingu Direct Money.

 

Leasing pracowników

Może to być nieco dziwne, ale w leasing można wziąć również pracowników, co jest podobne do umowy wynajmu pracowników, chociaż przynosi pracodawcy większe korzyści. Jest to dobrym rozwiązaniem dla firm, których działalność określa pewna sezonowość, jak w przypadku hipermarketów, w których większe zapotrzebowanie na pracowników jest np. przed różnymi świętami. Pracodawca może więc z agencją pracy tymczasowej podpisać umowę leasingu, a jedynym ponoszonym przez niego kosztem będzie wynagrodzenie płacone agencji.

 

Leasing maszyn

Leasing podpisuje się nie tylko na samochody czy komputery, ale też na różnego rodzaju maszyny: budowlane, drukarskie, do obróbki drewna lub metalu, wózki widłowe itd. Takie leasingi dzielą się na dwa rodzaje: finansowe i operacyjne. Dzięki nim można dokonać odpisów amortyzacyjnych, które stanowią koszt uzyskania przychodu.

 

Leasing linii produkcyjnej

Cóż, w dzisiejszych czasach w leasing można wziąć nie tylko pojedynczą maszynę, ale też całą linię produkcyjną, np. przeznaczoną dla zakładów mięsnych.

 

Leasing sprzętu

W leasingu sprzętu nie chodzi jedynie o sprzęt biurowy czy komputery, można też wziąć w leasing sprzęt bardziej specjalistyczny, np. urządzenia stomatologiczne czy całe centrale telefoniczne. Oczywiście należy pamiętać, że im bardziej specjalistyczny sprzęt, tym mniej firm będzie w stanie go zaproponować.

Poleć artykuł

Komentarze