Oszczędzanie na energii elektrycznej w firmie

Oszczędzanie na energii elektrycznej w firmie

Właściciele firm mają do dyspozycji co najmniej kilka sposobów, dzięki którym mogą zmniejszyć rachunki za prąd w firmie. Zastosowanie tych pierwszych pozwala obniżyć koszty nawet o 30%!

Kluczowe dla obniżenia kosztów jest wprowadzenie w firmie zasad racjonalnego użytkowania urządzeń wymagających dopływu energii elektrycznej. Aby rachunki rzeczywiście były mniejsze, niezbędne jest zasygnalizowanie swoich oczekiwań pracownikom i zaznajomienie ich z nowymi regułami korzystania ze sprzętu. Nie wymaga to ani zbyt wiele czasu, ani zaawansowanych środków.

 

Jak zaoszczędzić na rachunkach?

Można zaoszczędzić całkiem sporą sumę pieniędzy, nie obniżając jednocześnie standardów jakości pracy. Wystarczy stosować się do kilku prostych zasad. Najważniejsze z nich dotyczą racjonalnego korzystania z oświetlenia oraz sprzętu biurowego. W pomieszczeniach, w których światło nie musi być zapalone cały czas, należy wyłączyć oświetlenie i włączać je tylko wtedy, kiedy jest to rzeczywiście potrzebne. To samo dotyczy sprzętu biurowego. Czy wszystkie komputery w biurze rzeczywiście muszą być cały czas włączone? Czy kserokopiarka musi być zawsze aktywna?

Najwięcej prądu pobiera sprzęt komputerowy. Dlatego na nim należy się skupić przede wszystkim. Współczesne komputery wyposażone są często w funkcję automatycznego oszczędzania energii. Jeśli jest zdezaktywowana, warto ją uaktywnić. Dzięki temu ograniczysz zużycie prądu nawet do 50%! Dobrym rozwiązaniem jest też ustawienie jasnego pulpitu w systemie operacyjnym.

 

Niskie rachunki za prąd w firmie

Innym sposobem na ograniczenie kosztów zużycia energii elektrycznej jest zmiana dostawcy prądu. Jak się okazuje, dzięki takiej zmianie można zaoszczędzić nawet do kilkuset złotych w skali roku. Dawno już minęły czasy, kiedy gospodarstwa domowe i przedsiębiorstwa zdane były wyłącznie na dwóch czy trzech państwowych operatorów. Obecnie rynek energii elektrycznej jest takim samym rynkiem jak każdy inny. Dlatego warto rozejrzeć się za jak najkorzystniejszą ofertą.

 

Dzięki stosowaniu się do kilku podstawowych zasad, a także dzięki zmianie dostawcy prądu możesz więc znacznie zaoszczędzić na energii elektrycznej. To nic nie kosztuje, a może przyczynić się do poprawy stanu finansowego przedsiębiorstwa.

 

Poleć artykuł

Komentarze