Transfery pieniężne z UK do Polski - szybkość i bezpieczeństwo

Transfery pieniężne z UK do Polski - szybkość i bezpieczeństwo

Jak wiadomo, przelewy zagraniczne nie są usługą, która wykonuje się od ręki. Okazuje się, że do wyboru mamy dwie możliwości. Możemy skorzystać z usług banku lub firmy pośredniczącej przy tego rodzaju transakcjach. Na co więc powinniśmy się zdecydować?

Czemu warto skorzystać z usług firm pośredniczących?

Dzisiaj w zakresie usług największe znaczenie ma cena oraz szybkość realizacji usługi. Przyglądając się działalności banków oraz firm pośredniczących w przelewach zagranicznych, można zaobserwować, że to te drugie przedstawiają bardziej konkurencyjną ofertę.

Wykonując przelew zagraniczny w banku, przyjdzie nam zapłacić nawet kilkadziesiąt złotych; w firmach pośredniczących nie zapłacimy nic. Dlaczego? Ponieważ ich działalność obciążona jest znacznie mniejszymi kosztami. Nie bez znaczenia są też kursy walut. W banku wymienimy walutę po znacznie wyższym kursie niż w tego rodzaju firmach.

Banki zdecydowanie przegrywają również w kwestii szybkości realizacji usług. Na zaksięgowanie przelewu zagranicznego w banku przyjdzie nam poczekać aż do 72 godzin, co może mieć ogromne znaczenie, jeżeli chcemy opłacić pilne rachunki. Natomiast jeśli skorzystamy z oferty firm pośredniczących, dostajemy gwarancję, że pieniądze znajdą się u odbiorcy maksymalnie do 24 godzin od wysłania zlecenia.

 

A co z bezpieczeństwem?

Firma, która działa tylko w internecie, może budzić pewne obawy. Nie mamy bowiem kontaktu z drugim człowiekiem, dlatego też nie do końca darzymy tego typu usługi zaufaniem, zwłaszcza kiedy w grę wchodzą pieniądze. Tymczasem korzystanie z usług firm online jest całkowicie bezpieczne; potwierdzają to opinie tysięcy użytkowników. Przed skorzystaniem z usług firm pośredniczących w przelewach zagranicznych będziemy musieli podać kilka niezbędnych danych; dzięki nim nikt nie będzie w stanie dostać się do naszego konta. Zarówno serwery, jak i same przelewy chronione są przez najnowsze zabezpieczenia, dzięki którym wszystko przebiega sprawnie i bez najmniejszych utrudnień (sprawdź tutaj).

Jedynym problem są ewentualne awarie systemu, które jednak zdarzają się bardzo rzadko, a ich efektem może być co najwyżej niewielkie opóźnienie w realizacji zlecenia. Mamy tu bowiem do czynienia z tzw. backupem danych, dzięki któremu ewentualne awarie nie mają większego wpływu na całą transakcję.

Poleć artykuł

Komentarze