Zaoszczędź na wymianie walut dzięki kantorom online

Zaoszczędź na wymianie walut dzięki kantorom online

Po wejściu naszego kraju do Unii Europejskiej coraz więcej Polaków decyduje się na pracę w innym państwie, coraz więcej firm współpracuje z zagranicznymi kontrahentami, a także spora część naszych rodaków wyjeżdża z Polski w celach turystycznych.

Na pewno daje nam to wiele nowych możliwości, ale i przysparza licznych problemów. Jednym z takich problemów są waluty. Jak doskonale wiemy, nasze “złotówki” są oficjalnym środkiem płatniczym tylko w naszym kraju i nie możemy nimi płacić nigdzie indziej. Jeżeli więc zdecydujemy się na wyjazd do innego kraju, musimy sprzedać naszą walutę i zakupić takie pieniądze, jakie w nim obowiązują.

Jeszcze kilka lat temu w razie konieczności wymiany waluty należało udać się do kantoru stacjonarnego lub do banku i tam dokonać transakcji. Ale dzisiaj, dzięki rozwojowi nowoczesnych technologii, walutę możemy kupować czy sprzedawać bez wychodzenia z domu. Możliwość taką dają nam internetowe kantory walutowe, które pojawiły się w sieci kilka lat temu. Oprócz tego, że możemy w nich sprzedawać czy kupować walutę z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie, mają one jeszcze jedną wielką zaletę. Ich kursy są nieporównywalnie lepsze niż we wspomnianych wcześniej bankach czy kantorach stacjonarnych. Różnica ta może sięgać nawet kilku procent, co przy nawet niezbyt częstej wymianie sprawia, że w naszym portfelu pozostaje nam sporo pieniędzy. A jak wygląda to w praktyce? Kurs kupna euro w banku PKO BP wynosi obecnie 4.2814 zł. Czyli sprzedając w tym banku 1 000 euro, dostaniemy za nie 4 281 zł. W kantorze internetowym InternetowyKanktor.pl kurs kupna euro to 4.3864 zł. Gdy więc w tym kantorze wymienimy nasze 1 000 euro, dostaniemy za nie 4 386,4 zł. Różnica wynosi więc 105,4 zł. Jest to spora kwota, a przypomnijmy, że mówimy tu tylko o jednej transakcji. Jeśli dokonujemy ich częściej albo wymieniamy wyższe sumy, oszczędności będą o wiele większe.

Jeżeli jesteśmy ludźmi, którzy nie lubią przepłacać, warto otworzyć sobie konto w jednym z wielu kantorów internetowych i za ich pośrednictwem wymieniać poszczególne waluty.

Więcej informacji o oszczędzaniu na wymianie walut online przeczytasz na http://www.kantorywalut.pl/artykuly/

Poleć artykuł

Komentarze