• Dlaczego warto zastrzec znak towarowy?

  Rejestracja znaku towarowego zabezpiecza przedsiębiorcę przed nieuczciwymi działaniami konkurencji, jest więc bardzo ważnym elementem zakładania firmy. Jak przebiega cała procedura i co jeszcze przemawia za rejestracją znaku towarowego – o tym poniżej.

  Czytaj więcej
 • Robotyzacja procesów biznesowych: fakty i mity

  Oprogramowanie automatyzujące pracę w przedsiębiorstwach wywołało intelektualny ferment w przestrzeni publicznej i dało okazję do snucia czarnych scenariuszy związanych z naszą przyszłością. Poniżej obalamy najpopularniejszy mit dotyczący robotyzacji w biznesie.

  Czytaj więcej
 • Robotyzacja procesów biznesowych: zastosowania

  Robotyzacja procesów biznesowych pozwala zwiększyć wydajność przedsiębiorstw. Przyjrzyjmy się konkretnym jej zastosowaniom.

  Czytaj więcej
 • Na czym polega robotyzacja procesów biznesowych?

  W biznesie oprócz wielu innych rzeczy liczy się tempo wykonywania bieżących zadań. Obecnie dzięki specjalnemu oprogramowaniu można je znacznie zwiększyć. Automatyzacja jest dużym krokiem naprzód w usprawnianiu procesów biznesowych.

  Czytaj więcej
 • Rodzaje spółek - którą wybrać?

  Przy rozkręcaniu własnego biznesu jednym z najważniejszych aspektów jest wybór odpowiedniej formy prowadzenia działalności. To właśnie od tego wyboru będą zależały późniejsze decyzje czy sposób rozliczania podatku. Co warto wiedzieć o rodzajach spółek?

  Czytaj więcej
 • Czym różni się analiza rynku od badania rynku?

  Są to dwa terminy, których często używamy zamiennie. Jednak nie zawsze jest to prawidłowe.

  Czytaj więcej
 • Cesja leasingu – ważne informacje

  Najpopularniejszym rodzajem leasingu jest leasing operacyjny. Zawierany jest na określoną ilość miesięcy i spłaca się go ratami. Stanowi alternatywę dla kredytu bankowego. Jednak co w przypadku, gdy leasingobiorca musi zrezygnować przed zakończeniem umowy? Wtedy pomocna okazuje się cesja leasingu.

  Czytaj więcej